A Fertőd-Celldömölk-Hévíz-Keszthely túraútvonal alacsony forgalmú, burkolt utakon, néhol burkolatlan földutakon vezet 130 km hosszan, meseszép tájakon.
Hírek / Aktuális információk
Joó-tó nyitvatartása
A tó minden nap 08:00 órától 16:00 óráig tart nyitva.
Hírek / Aktuális információk
A Kemenes Vulkán Park nyitvatartása
A látogatóközpont nyitása 2024. március 15-én, 10:00-18:00 óráig újra várja az érdekődőket!
Fekvésének, természeti értékeinek és egyházi emlékeinek köszönhetően a térség turisztikai csomópontja.A kisváros több mint 750 éves múltra tekint vissza, öt szomszédos település egyesítéséből született.
Pórdömölk egykori apátsági székhely, első okleveles említése 1252-ből származik. Bár monostora az idők során elpusztult, a román stílusú templom maradványai ma is láthatók. A török kor utáni Mária-tiszteletet Koptik Odó apát élesztette újjá. Másolatot készíttetett a máriacelli kegyszoborról, és az ősi monostor-templomtól keletre, a régi pápai országút mellett felépített kis fakápolnában helyezte el. A kápolna és a földbe vájt remetekunyhó mellett egy ásványkutat is ásatott Odó apát. A munka közben a kút szájából egy nagy kő esett a mélyben dolgozó kőműves fejére, ami megsértette a "nyakán a gerincvelőnek kemény és puha hártyáját, és a kőműves mégis meggyógyult." A következő években - tagadhatatlanul a kútásó csodás gyógyulásának hírére - zarándokok ezrei érkeztek a kegyszobornak otthont adó fakápolnához. A sorozatosan ismétlődő csodák nyomán összegyűlt adományokból a máriacelli bazilika mintájára új Szűz Mária-kegytemplom épült 1746–48 között.
A tizennégy oltár, szószék, keresztelőkút, feszületek és ezüst gyertyatartók sokaságának szépsége lenyűgözi a belépőt. A templom tárházában állandó kiállítás várja a látogatókat, bemutatván az ősi kegyhely több száz éves kincseit. Mellette található a volt bencés apátsági kolostor épülete, homlokzatán Mária szobrával. A szomszédos téren Szentháromság-szobor áll, talapzatán Szent István, Remete Szent Pál, Nepomuki Szent János és Szent Flórián alakjaival.
A templom mögött található az 1755-ben épült Kálvária, aminek átadásával teljessé vált a búcsújáróhely. A 19. század elejére a település Kemenesalja központja, vasúti csomópont lett, ennek emlékét a vasútállomás területén mozdonyskanzen őrzi. A város az utóbbi években dinamikus változáson ment keresztül.
Megújultak a régi épületek, új arculatot nyert a főtér és a művelődési ház előtti tér. Az elkészült barokk téren a szökőkúton kívül helyet kapott az alapító, Koptik Odó apát szobra is. Megnyitotta kapuit a Vulkán Gyógy- és Élményfürdő, megújult, játszókerttel, kőparkkal bővült a Sághegyi Múzeum, elkészült a Ság Vulkánösvény, és birtokba vehették a látogatók a hegy lábánál a Kemenes Vulkánparkot.
2016-ban a város rangos minősítést szerzett: Celldömölk Vulkán Gyógyhely.