A Fertőd-Celldömölk-Hévíz-Keszthely túraútvonal alacsony forgalmú, burkolt utakon, néhol burkolatlan földutakon vezet 130 km hosszan, meseszép tájakon.
Hírek / Aktuális információk
Joó-tó nyitvatartása
A tó minden nap 08:00 órától 16:00 óráig tart nyitva.
Hírek / Aktuális információk
A Kemenes Vulkán Park nyitvatartása
A látogatóközpont nyitása 2024. március 15-én, 10:00-18:00 óráig újra várja az érdekődőket!
Kemenes Vulkánpark Magyarország egyetlen vulkanológiai látogatóközpontja látványos, közérthető, interaktív módon mutatja be a vulkánok erejét, a gigantikus méretű, szinte percről percre lezajló geológiai változásokat. Megismerhetjük, milyen lehetett évmilliókkal ezelőtt és milyen ma Földünk tűzhányóinak tevékenysége, miként jelezhetők előre a működésüket kísérő katasztrófák.
Az ötszintes, mintegy ezer m2-es épület számos attrakciót kínál: Felfedezőterem, Tűzhányóterem, Verne-kabin, Vulkánszimulációs terem, Vulkánszínház terem, a Kárpát-medence vulkánjait bemutató terem és legfelül a Kilátó-terem, melyből eleven díszletként tárul fel a Ság hegy gyönyörű panorámája, hogy testközelből szemlélhessék az egykori tűzhányó mára megszelídült vonulatait.
Életkori sajátosságoknak megfelelően múzeumpedagógiai foglalkozásokat tartunk. Annak érdekében, hogy a gyerekek sikerélménnyel és a lehető legtöbb új ismerettel távozzanak, a foglalkozásokon kis létszámú csoportokkal dolgozunk, így az ajánlott csoportszám 15-20 fő. A nagyobb létszámú osztályokat csoportbontással fogadjuk.
A foglalkozásokra előzetes bejelentkezés szükséges!
Vulkános foglalkozás (5 éves kortól ajánlott)
A foglalkozás az iskolával, a természettudományokkal, a vulkánokkal még csak ismerkedő óvodások és alsó tagozatosok számára ajánlott. A foglalkozás során játékos keretek között ismerhetik meg a legkisebbek mi is az a vulkán, hogyan működik és milyen hatással van környezetére. A gyerekek rajzolnak és kísérleteznek a foglalkozás során, szimuláljuk milyen egy vulkánkitörés, megnézzük melyek a vulkáni kőzetek és hogy melyik kőzet úszik a vízen.
Ajánlott korosztály: Óvoda nagycsoport, Alsó tagozat 1.-3.osztály
Foglalkozás időtartama: 30-40 perc
Helyszín: Felfedező-terem
Ajánlott létszám: 15 - maximum 25 fő
A foglalkozás díja: 500 Ft, mely a kiállítás megtekintésére jogosító belépőjegy váltásával együtt érvényes
Ság hegy foglalkozás
A Kemenes Vulkánpark mellett, kb. 100 méterrel terül el a festői szépségű tanúhegy, a Ság hegy. Az 5 és fél millió éves bazaltvulkán különlegessége a gyomrában rejtőző 50-60 méter mély kráter, mely a hegyen 50 évig zajló bányászati tevékenységnek köszönhető. A foglalkozás keretében interaktív, a Ság hegyről szóló kérdés-válasz rendszerű totó segítségével mélyíthetik el ismereteiket a diákok a tanúhegyekkel, főleg a Ság heggyel kapcsolatban. A foglalkozás során a helytörténeti érdekességek is kiderülnek.
Ajánlott korosztály: Általános iskola felső tagozata, Középiskola 9.-10. osztály
Foglalkozás időtartama: 45-50 perc
Helyszín: Ság hegy-terem
Ajánlott létszám: max. 15-20 fő
A foglalkozás díja: 500 Ft, mely a kiállítás megtekintésére jogosító belépőjegy váltásával együtt érvényes
További foglalkozások hamarosan!
A Vulkánpark tavasztól őszig rendszeresen szervez túrákat a Ság hegyre:
Geológiai túra:
A túrázók szakértő vezető vezetésével ismerkedhetnek meg a Ság hegy földtani történetével és formakincsével. Megtudhatják többek között, hogy milyen rétegek rakódtak le egy nagy erejű robbanás illetve egy szelídebb lávaszökőkút működés során, valamint azt is, miért hívhatjuk a környező vulkánokat tanúhegynek.
Botanikai túra:
A hegy felépítése a környező síkságénál jóval szárazabb és melegebb helyi klímát alakított ki, ezért önálló flóraszigetet alkot. Jellegzetes növényei a tavaszi hérics, fekete- és leánykökörcsin, árvalányhaj és a nagy ezerjófű. Többek között ezeket a növényeket lehet megtekinteni vezetett botanikai túrák keretében.
Bányászati túra:
A túra során a Ság hegyen 1907 és 1957 között működő bánya napjainkban is meglévő épületeit fedezzük fel újra. Megtudhatjuk, hogy fénykorában miként zajlott a bányászati tevékenység, a megmaradt épületek milyen funkciót töltöttek be, volt bányászok visszaemlékezései nyomán pedig megismerkedhetünk a bánya történetével.
A föld töréspontjaiból áradó energiák jótékony, harmonikus hatással vannak ránk. Az emberiség ősidők óta érzi a meghatározott helyeken a földből kiáradó energiát, ezeket a pontokat szakrális tisztelettel övezi.
A Ság hegy a tápiószentmártoni Attila-dombhoz hasonló jótékony, segítő energiáival hat az emberekre. Nem kell több mint alkalmanként néhány órát eltölteni az energiazónáknál, a Ság kráterében, vagy sétálni, túrázni a hegyen, és egy idő után érezhető lesz a hatása.
Ön is kedvet érez egy kellemes túrához?
Regisztráljon a következő elérhetőségek valamelyikén!